• Wpływ niżu demograficznego na Politechnikę Poznańską
Politechnika Poznańska posiada bardzo dużą ilość wydziałów

Politechnika Poznańska posiada bardzo dużą ilość wydziałów

Politechnika Poznańska posiada w swojej ofercie dydaktycznej cały wachlarz różnych wydziałów, na których można studiować wiele kierunków. Każdy,  kogo interesuje wiedza typowo techniczna znajdzie tam coś dla siebie.

Jednym z nich jest wydział architektury, gdzie studiuje najwięcej kobiet, gdyż tam dostępne są dwa kierunki takie jak właśnie architektura, ale i też edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Warto podkreślić, że są to jedyne kierunki na Politechnice Poznańskiej, które zdominowane są przez kobiety.

Na wydziale elektrycznym gdzie zdecydowana przewaga wśród studentów to mężczyźni można ukończyć takie kierunki jak automatyka i robotyka, elektrotechnika, jak również energetyka. Dodatkowo można również skorzystać z takich kierunków jak informatyka, matematyka, a także matematyka w technice. Innym wydziałem, który można podać jako przykład, jest budowy maszyn i zarządzania.

Tutaj natomiast proponowane są takie kierunki jak inżynieria zarówno biomedyczna, jak i materiałowa. Innym przykładem jest mechanika i budowa maszyn, jak również mechatronika. Na tym wydziale można również studiować zarządzanie i inżynierię produkcji. Jak też widać oferta jest bardzo szeroka, a to i tak tylko przykładowe możliwości. W praktyce jest ich zdecydowanie więcej. Na tej uczelni nie obowiązują prace licencjackie tylko prace inżynierskie i prace magisterskie.

Politechnika Poznańska – jaki wydział wybrać?

Żyjemy obecnie w czasach rewolucji informatycznej. Szybko rozprzestrzenia się technologia Blockchain. W Polsce brakuje obecnie 50 000 programistów. W całej Europie deficyt programistów szacuje się na około 1 milion. Specjaliści twierdzą, że najbardziej poszukiwane obecnie zawody to przedstawiciel handlowy, informatyk oraz wykwalifikowany pracownik fizyczny.

Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje, studiowanie informatyki na Politechnice Poznańskiej wydaje się być bardzo dobrym wyborem. Ciekawym kierunkiem na Politechnice Poznańskiej jest z pewnością budownictwo.

Inżynierowie są bardzo poszukiwani zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku. Dobrze wykształcony, wyspecjalizowany inżynier może obecnie przebierać w ofertach pracy. Niezależnie jaki kierunek się skończy, należy wciąż rozwijać swoje kompetencje, ponieważ rynek prac mocno ewoluuje.

Na Politechnice Poznańskiej można pisać prace licencjackie, prace magisterskie oraz prace inżynierskie.

Dodaj komentarz