• Wpływ niżu demograficznego na Politechnikę Poznańską.
Pisanie prac dyplomowych, a poznański rynek pracy

Pisanie prac dyplomowych, a poznański rynek pracy

Pisanie prac dyplomowych dla wielu studentów stanowi wstęp do wielkiej kariery. Warto znać trendy, jakie panują na poznańskim rynku pracy. W poniższym artykule zaprezentujemy te profesje, na które jest olbrzymi popyt. Tyczy się to miasta Poznań, jak i całej Polski. Dobrą wiadomością jest fakt, iż obecnie o wiele łatwiej jest znaleźć pracę, niż jeszcze 5 lat temu.

Zacznijmy od zawodu, który jest najbardziej pożądany. Konkretnie, mowa tu o handlowcu. Obecnie takich pracowników, potrzebuje każda firma. Niezależnie, czy jest to bank, czy też firma produkcyjna, każda niemal firma ma dział sprzedaży. Ofert dla doradców finansowych, doradców klienta, przedstawicieli handlowych, reprezentantów i handlowców jest obecnie multum. Poznań nie jest tutaj wyjątkiem na tle reszty Polski.

Na drugim miejscu, jest programista. Poznań jest miastem, którego filar stanowią firmy z branży IT. Osoby, które umieją biegle programować, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Obecnie szacuje się, że w całej Polsce brakuje 60 000 programistów. Największym zainteresowaniem cieszą się programiści Java oraz Javascript.

Na trzecim miejscu jest inżynier. Tutaj trzeba zrobić jednakże małe rozróżnienie. Zupełnie inne perspektywy będzie mieć inżynier budownictwa, a inne inżynier biotechnologii. Wszystko zależy od branży.

Bardzo pożądani są obecnie wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Zaliczyć do nich można spawaczy, murarzy, kierowców tirów itd. Popyt na tych pracowników wynika po części z tego, że sporo specjalistów wyemigrowało z Polski. Najprawdopodobniej na zawsze.

Pisanie prac dyplomowych – ogólne refleksje.

Pisanie prac dyplomowych dla wielu studentów jest prawdziwą gehenną. Z drugiej strony nie ma gwarancji, na to, że wiedza uzyskana z tych prac znajdzie uznanie u pracodawców.

Na pewno warto rozwijać własne kompetencje. Zwłaszcza te z zakresu informatyki. Nie jest tajemnicą, że niektóre branże w Poznaniu rozwijają się lepiej, a inne gorzej. Na pewno problem z pracą będą tu miały osoby z wykształceniem chemicznym. Najprawdopodobniej będą one musiały się przekwalifikować. Obecnie jest to bardzo łatwe. Dzięki istnieniu internetu bardzo łatwo jest zdobywać cenną wiedzę.

Dodaj komentarz